Konserwacja

czystość
Ostrza nożyczek należy przetrzeć czystą, miękką ściereczką z tkaniny lub skóry po każdym użyciu. Rekomendujemy grubo wyprawianą skórę Kasho, idealną do czyszczenia niezwykle ostrych nożyczek i ostrzy.

dezynfekcja
Każdy profesjonalny stylista i fryzjer powinien dbać o klienta i swoje zdrowie. Po każdym kliencie nożyczki powinny być dezynfekowane - najlepiej metodą zanurzeniową.
Nie polecamy preparatów z alkoholem lub z zawartością niebezpiecznych aldehydów, etanolu lub fenoli.
Rekomendujemy produkty Barbicide, zapewniające skuteczną i bezpieczną dezynfekcję już po 10 minutach. Produkty marki Barbicide są bezpieczne dla wszystkich narzędzi Kasho!

smarowanie
Łącze ramion nożyczek powinno być regularnie ale nie za często oliwione - przy bardzo intensywnej pracy, raz na tydzień. Rekomendujemy nasz olej w pisaku lub wysokiej jakości olej maszynowy.
UWAGA: nie smarować mechanizmu łączącego, tylko półksiężyc / płozę!
Koniecznie zapoznaj się z instrukcją smarowania nożyczek Kasho.

przechowywanie
Pamiętaj aby po każdym dniu pracy wyczyścić swoje nożyczki! Nie chowaj ich brudnych i z resztkami włosów.
W celu zabezpieczenia przed zniszczeniem, zalecamy przechowywanie nożyczek w bezpiecznym i suchym miejscu, i co najważniejsze, ostrza powinny być zamknięte.

regulacja
Należy pamiętać, że nożyczki Kasho wyposażone są w bardzo zaawansowane i precyzyjne mechanizmy łączące ostrza. Regulacja docisku ostrzy powinna być za każdym razem sprawdzana, jednak jej regulacja powinna odbywać się jak najrzadziej, wyłącznie w razie potrzeby. Modele z najwyższej serii XP, Millennium Damasceńskiej nie wymagają żadnej regulacji. Nie zalecamy także samodzielnej regulacji nożyczek z serii Silver.

serwis
Produkty Kasho służą swoim użytkownikom przez wiele lat. Jednak aby zapewnić ich doskonałą jakość zalecamy regularne serwisowanie.
Profesjonalny serwis to nie tylko ostrzenie, to regulacja (na sucho i mokro), wyważanie i w razie potrzeby wymiana całego mechanizmu łączącego ostrza.
Nożyczki powinny być podawane ostrzeniu i serwisowaniu wyłącznie w autoryzowanych serwisach rekomendowanych przez KAI.

Właścicielom nożyczek Kasho zapewniamy pełną obsługę serwisową łącznie z odbiorem i dostawą na wskazany adres.


Nożyczki KASHO są precyzyjnymi narzędziami dla profesjonalistów, należy je używać i o nie dbać w sposób należyty takim produktom.

CHOOSE SMART,  CHOOSE WELL,  CHOOSE KASHO