Złote Zasady

Nigdy nie pożyczaj swoich nożyczek. Każdy stylista stosuje inne techniki strzyżenia i trzymania nożyczek, co powoduje, że w swoisty sposób nożyczki niemal "układają się" pod dyktando danej dłoni. Cięcie Twoimi nożyczkami przez inne osoby może doprowadzić do ich "rozregulowania" i już nigdy nie ułożą się do twojej dłoni, tak jak na samym początku użytkowania.
Pilnuj, by nożyczki nigdy nie spadły Ci na podłogę. Upadek nożyczek na twardą podłogę to w większości przypadków "poważna sprawa". W bardziej optymistycznym wariancie podczas uderzenia powstają różne zniekształcenia i deformacje. Nożyczki będą wymagały pełnej reanimacji w postaci przeprowadzenia kompleksowego serwisu (ustawianie, naginanie, wyważanie, ostrzenie, polerowanie, ewentualnie wymiana uszkodzonych elementów wymiennych i kondycjonowanie). W najgorszym scenariuszu mikro-uszczerbki czy nawet pęknięcia wykluczą wykonanie jakiejkolwiek naprawy i nożyczki trzeba będzie wymienić na nowe.
Szanuj swój sprzęt i nigdy nie tnij nożyczkami brudnych włosów. Brudne włosy są pełne kurzu, różnych mikrozanieczyszczeń, ziarenek piasku itp., które przechodząc przez ostrza twoich nożyczek doprowadzają do szybkiego zużywania się ostrzy i ich tępienia. W przypadku trafienia ostrzy na twardy element np.: ziarenko (nawet niewidoczne) piasku ostrza mogą ulec, zarysowaniom, mikropęknięciom oraz mogą powstać wyszczerbienia.
Pamiętaj, że profesjonalne nożyczki fryzjerski są przeznaczone wyłącznie do cięcia włosów. Nie eksperymentuj i nie tnij nimi, papieru, paznokci, tkanin itp. rzeczy, bowiem to prosta droga do uszkodzenia nożyczek, a już z pewnością przyspieszająca proces tępienia.
Dbaj o prawidłową konserwację, regularne czyszczenie, oliwienie i dezynfekowanie nożyczek, co przełoży się na wydłużenie ich żywotności i pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji zapewniającej optymalny komfort pracy.
Przechowuj nożyczki w odpowiednich opakowaniach lub segregatorach i w suchych miejscach. Woda i wilgoć nie służą im podczas przechowywania. Ostrza nożyczek zawsze muszą pozostawać zamknięte.
Nożyczki stępione lub pracujące niepoprawnie zawsze oddawaj do naostrzenia i naprawy w profesjonalnym serwisie.
CHOOSE SMART,  CHOOSE WELL,  CHOOSE KASHO